Skip to content

5 Darby LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1962

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Dec 2, 2019

Property Information

Block286.06
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM141

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,815
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
30%
Improvement Value:$135,200
70%
Total Assessment$194,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,668+6.1%
2024$8,169+2.5%
2023$7,968+1.3%
2022$7,869+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$110,000

To:

Sq Ft1,815DeedBook 11323, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 1962