Skip to content

11 Darby LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1961

Last Sale Date
Dec 7, 2017

Property Information

Block286.06
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM141

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,521
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,000
31%
Improvement Value:$129,200
69%
Total Assessment$187,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,263+6.1%
2024$7,786+2.5%
2023$7,595+1.3%
2022$7,501+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961