Skip to content

1 Meryl LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1966

Last Sale Price
$274,000
Last Sale Date
Nov 15, 2018

Property Information

Block286.09
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM139

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,144
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,800
27%
Improvement Value:$163,000
73%
Total Assessment$222,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,903+6.1%
2024$9,333+2.5%
2023$9,104+1.3%
2022$8,991+10.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$274,000

To:

Sq Ft2,144DeedBook 11025, Page 1531

Property Built

Built

Year Built: 1966