Skip to content

23 Meryl LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1966

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Mar 4, 2020

Property Information

Block286.09
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM139

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,246
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,400
26%
Improvement Value:$167,300
74%
Total Assessment$225,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,064+6.1%
2024$9,484+2.5%
2023$9,251+1.3%
2022$9,136+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft2,246DeedBook 11381, Page 1844

Property Sale

Sale
$318,000
DeedBook 8762, Page 1272

Property Built

Built

Year Built: 1966