Skip to content

3022 Chapel Ave WCherry Hill, NJ 08002

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2025

Property Information

Block286.09
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM139

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,752
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,700
28%
Improvement Value:$136,200
72%
Total Assessment$188,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,423+6.1%
2024$7,938+2.5%
2023$7,743+1.3%
2022$7,647+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966