Skip to content

3 Jade LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 2008

Property Information

Block286.11
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,395
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,700
24%
Improvement Value:$191,000
76%
Total Assessment$251,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,223+6.1%
2024$10,576+2.5%
2023$10,317+1.3%
2022$10,189+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 4933, Page 150

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4175, Page 719

Property Built

Built

Year Built: 1964