Skip to content

88 Knollwood DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Sep 17, 2020

Property Information

Block286.11
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,142
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,700
25%
Improvement Value:$190,000
86%
Total Assessment$220,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,841+6.1%
2024$9,274+7.6%
2023$8,616+4.3%
2022$8,259+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000

To:

Sq Ft2,142DeedBook 11510, Page 1308

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 4803, Page 588

Property Sale

Sale
$39,000
DeedBook 3340, Page 134

Property Built

Built

Year Built: 1964