Skip to content

72 Knollwood DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 1974

Property Information

Block286.11
Lot38
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,312
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,700
25%
Improvement Value:$164,300
75%
Total Assessment$219,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,765+6.1%
2024$9,202+2.5%
2023$8,977+1.3%
2022$8,865+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964