Skip to content

15 Lantern LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$433,000
Last Sale Date
May 12, 2022

Property Information

Block286.11
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,020
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,700
24%
Improvement Value:$181,900
76%
Total Assessment$239,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,684+6.1%
2024$10,068+19.5%
2023$8,423+1.3%
2022$8,319+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$433,000

To:

Sq Ft2,020DeedBook 12115, Page 375

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4452, Page 287

Property Built

Built

Year Built: 1964