Skip to content

9 Liberty LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$92,000
Last Sale Date
Aug 23, 1983

Property Information

Block286.13
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SAL-2BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,021
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,600
20%
Improvement Value:$237,300
80%
Total Assessment$294,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,150+6.1%
2024$12,392+2.5%
2023$12,088+1.3%
2022$11,938+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$92,000

To:

Sq Ft3,021DeedBook 3915, Page 995

Property Built

Built

Year Built: 1964