Skip to content

37 Wagon LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$207,500
Last Sale Date
Dec 23, 2002

Property Information

Block286.15
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM138

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,400
28%
Improvement Value:$143,200
72%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,856+6.1%
2024$8,345+2.5%
2023$8,141+1.3%
2022$8,039+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$207,500

To:

Sq Ft2,154DeedBook 5281, Page 414

Property Built

Built

Year Built: 1964