Skip to content

24 Wagon LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$264,000
Last Sale Date
Aug 14, 2015

Property Information

Block286.16
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM138

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,300
25%
Improvement Value:$183,500
75%
Total Assessment$245,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,960+6.1%
2024$10,329+2.5%
2023$10,075+1.3%
2022$9,950+0.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$264,000

To:

Sq Ft2,154DeedBook 10274, Page 810

Property Sale

Sale
$176,000

From:

To:

Sq Ft2,154DeedBook 10110, Page 1980Recorded12/2/2014

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 4807, Page 112

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 4290, Page 825

Property Built

Built

Year Built: 1964