Skip to content

4 Meryl LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 26, 2024

Property Information

Block286.17
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM139

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,918
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,400
26%
Improvement Value:$165,200
74%
Total Assessment$223,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,970+6.1%
2024$9,396+2.5%
2023$9,165+1.3%
2022$9,051+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$470,000
Sq Ft2,918DeedBook 12526, Page 126Recorded2/29/2024

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 7189, Page 825

Property Sale

Sale
$45,500
DeedBook 3335, Page 600

Property Built

Built

Year Built: 1964