Skip to content

26 Lantern LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
May 7, 2003

Property Information

Block286.22
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,024
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,300
28%
Improvement Value:$156,900
72%
Total Assessment$218,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,730+6.1%
2024$9,169+2.5%
2023$8,944+1.3%
2022$8,833+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft2,024DeedBook 7051, Page 1814

Property Built

Built

Year Built: 1964