Skip to content

24 Lantern LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Sep 14, 2006

Property Information

Block286.22
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,001
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,000
28%
Improvement Value:$149,600
72%
Total Assessment$208,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,301+6.1%
2024$8,765+2.5%
2023$8,551+1.3%
2022$8,444+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,001DeedBook 8356, Page 116

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 7457, Page 1773

Property Built

Built

Year Built: 1964