Skip to content

7 Knoll LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Date
May 30, 2013

Property Information

Block286.22
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,600
29%
Improvement Value:$143,500
71%
Total Assessment$202,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,762+6.3%
2024$8,242-0.5%
2023$8,284+4.5%
2022$7,931+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964