Skip to content

27 Jade LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 1985

Property Information

Block286.23
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM140

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,500
30%
Improvement Value:$146,200
70%
Total Assessment$207,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,261+6.1%
2024$8,728+2.5%
2023$8,514+1.3%
2022$8,408+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964