Skip to content

13 Silvertop LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$275,750
Last Sale Date
Jul 13, 2020

Property Information

Block286.28
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM136

Building Details

Building Class17
Description2 SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,368
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,900
28%
Improvement Value:$164,400
72%
Total Assessment$228,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,180+6.1%
2024$9,593+2.5%
2023$9,358+1.3%
2022$9,242+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,750

To:

Sq Ft2,368DeedBook 11482, Page 1434

Property Built

Built

Year Built: 1964