Skip to content

17 Melody LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 18, 1994

Property Information

Block286.31
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM138

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,286
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,800
24%
Improvement Value:$207,300
76%
Total Assessment$273,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,178+6.1%
2024$11,476+2.5%
2023$11,194+1.3%
2022$11,055+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964