Skip to content

4 Gately CtCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Nov 14, 2017

Property Information

Block286.33
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM136

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,064
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,600
28%
Improvement Value:$148,400
72%
Total Assessment$207,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,230+6.1%
2024$8,698+2.5%
2023$8,485+1.3%
2022$8,379+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000

To:

Sq Ft2,064DeedBook 10774, Page 1404

Property Built

Built

Year Built: 1964