Skip to content

4 Coventry CtCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
Jul 6, 1987

Property Information

Block286.33
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM136

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,064
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,700
28%
Improvement Value:$148,500
72%
Total Assessment$206,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,194+6.1%
2024$8,665+2.5%
2023$8,452+1.3%
2022$8,347+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$129,900

To:

Sq Ft2,064DeedBook 4225, Page 182

Property Built

Built

Year Built: 1964