Skip to content

2 Silvertop LnCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 1986

Property Information

Block286.33
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM136

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,422
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,700
26%
Improvement Value:$178,200
74%
Total Assessment$239,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,697+6.1%
2024$10,081+2.5%
2023$9,834+1.3%
2022$9,711+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964