Skip to content

3 Gately CtCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$192,500
Last Sale Date
Jul 9, 2001

Property Information

Block286.33
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM136

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,368
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,600
25%
Improvement Value:$174,700
75%
Total Assessment$233,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,403+6.1%
2024$9,803+2.5%
2023$9,563+1.3%
2022$9,444+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$192,500

To:

Sq Ft2,368DeedBook 5169, Page 220

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4897, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 1964