Skip to content

741 Hedy AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1964

Last Sale Price
$68,500
Last Sale Date
Aug 15, 1984

Property Information

Block287.08
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM143

Building Details

Building Class17
Description2SAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,100
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,600
30%
Improvement Value:$126,100
70%
Total Assessment$180,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,057+6.1%
2024$7,593+2.5%
2023$7,407+1.3%
2022$7,315+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$68,500

To:

Sq Ft2,100DeedBook 3989, Page 801

Property Built

Built

Year Built: 1964