Skip to content

114 Weather Vane DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$470,000
Last Sale Date
Nov 8, 2024

Property Information

Block335.09
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM134

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,829
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,400
27%
Improvement Value:$157,800
73%
Total Assessment$216,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,640+6.1%
2024$9,085+2.5%
2023$8,862+1.3%
2022$8,752+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$470,000

To:

Sq Ft1,829DeedBook 12728, Page 1075

Property Built

Built

Year Built: 1960