Skip to content

100 Weather Vane DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1958

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Aug 30, 2017

Property Information

Block335.09
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM134

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,049
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,400
28%
Improvement Value:$160,500
72%
Total Assessment$221,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,895+6.1%
2024$9,324+2.5%
2023$9,096+1.3%
2022$8,983+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft2,049DeedBook 10755, Page 1573

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 9693, Page 1476

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 5222, Page 350

Property Built

Built

Year Built: 1958