Skip to content

121 Hedgerow DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1957

Last Sale Price
$137,000
Last Sale Date
Jul 29, 1991

Property Information

Block335.11
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,213
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,900
25%
Improvement Value:$176,900
75%
Total Assessment$236,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,559+6.1%
2024$9,950+2.5%
2023$9,706+1.3%
2022$9,586+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$137,000

To:

Sq Ft2,213DeedBook 4511, Page 584

Property Built

Built

Year Built: 1957