Skip to content

1103 Millstream DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$44,000
Last Sale Date
Jun 25, 1976

Property Information

Block335.11
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,829
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,600
26%
Improvement Value:$165,400
74%
Total Assessment$225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,033+6.1%
2024$9,455+2.5%
2023$9,223+1.3%
2022$9,108+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$44,000

To:

Sq Ft1,829DeedBook 3441, Page 694

Property Built

Built

Year Built: 1960