Skip to content

1101 Millstream DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Sep 25, 2025

Property Information

Block335.11
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,829
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,600
28%
Improvement Value:$163,200
72%
Total Assessment$226,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,113+6.1%
2024$9,530+2.5%
2023$9,297+1.3%
2022$9,181+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft1,829DeedBook 12933, Page 242

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 5040, Page 571

Property Built

Built

Year Built: 1960