Skip to content

103 Hedgerow DrCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Dec 18, 2020

Property Information

Block335.11
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,613
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,500
23%
Improvement Value:$196,100
77%
Total Assessment$254,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,353+6.1%
2024$10,698+2.5%
2023$10,436+1.3%
2022$10,306+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft2,613DeedBook 11618, Page 1606

Property Sale

Sale
$153,000
DeedBook 4997, Page 453

Property Built

Built

Year Built: 1960