Skip to content

116 Harvest RdCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2025

Property Information

Block335.12
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,184
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,400
24%
Improvement Value:$181,100
76%
Total Assessment$239,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,679+6.1%
2024$10,064+2.5%
2023$9,817+1.3%
2022$9,695+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960