Skip to content

3517 Church RdCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 1989

Property Information

Block335.13
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,718
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,200
28%
Improvement Value:$133,000
72%
Total Assessment$185,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,258+6.1%
2024$7,782+2.5%
2023$7,591+1.3%
2022$7,497+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960