Skip to content

103 Harvest RdCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$64,000
Last Sale Date
Aug 4, 1980

Property Information

Block335.13
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,856
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,800
29%
Improvement Value:$143,400
71%
Total Assessment$202,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,766+6.3%
2024$8,246-0.5%
2023$8,288+4.5%
2022$7,935+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$64,000

To:

Sq Ft1,856DeedBook 3727, Page 597

Property Built

Built

Year Built: 1960