Skip to content

1123 Harvest RdCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 18, 1990

Property Information

Block335.14
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SFAL-2BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,181
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,400
24%
Improvement Value:$186,000
76%
Total Assessment$244,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,898+6.1%
2024$10,270+2.5%
2023$10,018+1.3%
2022$9,893+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960