Skip to content

1121 Garfield AveCherry Hill, NJ 08002

Built 1960

Last Sale Date
Dec 15, 2003

Property Information

Block335.15
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM135

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,400
27%
Improvement Value:$158,300
73%
Total Assessment$216,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,663+6.1%
2024$9,106+2.5%
2023$8,883+1.3%
2022$8,772+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960