Skip to content

26 Brookdale DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1960

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Apr 30, 1999

Property Information

Block336.01
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM205

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,996
Acreage1.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,800
33%
Improvement Value:$155,800
67%
Total Assessment$231,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,327+6.1%
2024$9,732+2.5%
2023$9,493+1.3%
2022$9,375+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,996DeedBook 5026, Page 789

Property Built

Built

Year Built: 1960