Skip to content

205 Kingsport RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1955

Last Sale Price
$134,900
Last Sale Date
Mar 31, 1999

Property Information

Block338.07
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM202

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,074
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,900
29%
Improvement Value:$136,400
71%
Total Assessment$193,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,619+6.1%
2024$8,122+2.5%
2023$7,923+1.3%
2022$7,825+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$134,900

To:

Sq Ft2,074DeedBook 5011, Page 479

Property Built

Built

Year Built: 1955