Skip to content

210 Chapel Ave ECherry Hill, NJ 08034

Built 1954

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Mar 29, 1996

Property Information

Block338.08
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM202

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,614
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,000
32%
Improvement Value:$118,500
68%
Total Assessment$175,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,826+6.1%
2024$7,375+2.5%
2023$7,194+1.3%
2022$7,104+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft1,614DeedBook 4811, Page 626

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 4600, Page 100

Property Built

Built

Year Built: 1954