Skip to content

507 Salsbury RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 2, 2007

Property Information

Block338.12
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM207

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,800
30%
Improvement Value:$139,600
70%
Total Assessment$198,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,597+6.3%
2024$8,087-0.6%
2023$8,132+4.5%
2022$7,781+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955