Skip to content

507 Lee Ann RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1955

Last Sale Date
Dec 15, 2003

Property Information

Block338.17
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM207

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,900
32%
Improvement Value:$125,900
68%
Total Assessment$185,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,285+6.1%
2024$7,807+2.5%
2023$7,616+1.3%
2022$7,521+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955