Skip to content

27 Syracuse Dr SCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Dec 13, 2019

Property Information

Block338.22
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,681
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,800
23%
Improvement Value:$185,500
77%
Total Assessment$242,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,804+6.1%
2024$10,181+2.5%
2023$9,932+1.3%
2022$9,808+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,681DeedBook 11345, Page 19

Property Sale

Sale
$360,000

From:

To:

Sq Ft2,681DeedBook 10662, Page 1866Recorded7/7/2017

Property Sale

Sale
$162,000
DeedBook 4683, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 1962