Skip to content

35 Syracuse Dr SCherry Hill, NJ 08034

Built 1968

Last Sale Price
$162,500
Last Sale Date
Sep 22, 1999

Property Information

Block338.22
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,681
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,800
25%
Improvement Value:$170,500
75%
Total Assessment$227,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,135+6.1%
2024$9,551+2.5%
2023$9,317+1.3%
2022$9,201+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$162,500

To:

Sq Ft2,681DeedBook 5049, Page 568

Property Built

Built

Year Built: 1968