Skip to content

43 Syracuse Dr SCherry Hill, NJ 08034

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2017

Property Information

Block338.22
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,681
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,800
24%
Improvement Value:$184,500
76%
Total Assessment$241,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,760+6.1%
2024$10,139+2.5%
2023$9,891+1.3%
2022$9,768+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 4488, Page 732

Property Sale

Sale
$191,300
DeedBook 4274, Page 719

Property Built

Built

Year Built: 1968