Skip to content

47 Syracuse Dr SCherry Hill, NJ 08034

Built 1968

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Apr 24, 2024

Property Information

Block338.22
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,922
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,800
29%
Improvement Value:$140,900
71%
Total Assessment$197,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,815+6.1%
2024$8,307+2.5%
2023$8,104+1.3%
2022$8,003+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

To:

Sq Ft1,922DeedBook 12624, Page 1205

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 8496, Page 91

Property Built

Built

Year Built: 1968