Skip to content

21 Syracuse Dr SCherry Hill, NJ 08034

Built 1964

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Feb 10, 2012

Property Information

Block338.22
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,681
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,300
24%
Improvement Value:$173,600
76%
Total Assessment$227,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,162+6.1%
2024$9,576+2.5%
2023$9,342+1.3%
2022$9,225+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000

To:

Sq Ft2,681DeedBook 9541, Page 845

Property Sale

Sale
$310,000
DeedBook 8370, Page 686

Property Built

Built

Year Built: 1964