Skip to content

20 Clemson RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$123,000
Last Sale Date
Mar 23, 1989

Property Information

Block338.23
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,969
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,800
28%
Improvement Value:$144,500
72%
Total Assessment$201,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,976+6.1%
2024$8,459+2.5%
2023$8,251+1.3%
2022$8,149+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$123,000

To:

Sq Ft1,969DeedBook 4360, Page 677

Property Built

Built

Year Built: 1965