Skip to content

22 Syracuse Dr SCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$97,000
Last Sale Date
Jan 31, 1986

Property Information

Block338.23
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,922
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,300
27%
Improvement Value:$154,900
73%
Total Assessment$212,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,462+6.1%
2024$8,917+2.5%
2023$8,698+1.3%
2022$8,590+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$97,000

To:

Sq Ft1,922DeedBook 4110, Page 607

Property Built

Built

Year Built: 1965