Skip to content

19 Clemson RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$268,500
Last Sale Date
Sep 30, 2015

Property Information

Block338.24
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,815
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,600
27%
Improvement Value:$159,200
73%
Total Assessment$217,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,462+6.3%
2024$8,902-0.3%
2023$8,928+4.2%
2022$8,567+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$268,500

To:

Sq Ft2,814DeedBook 10302, Page 1694

Property Built

Built

Year Built: 1965