Skip to content

25 Clemson RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$515,000
Last Sale Date
Jul 21, 2025

Property Information

Block338.24
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description2SAL-2BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,814
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,600
26%
Improvement Value:$169,300
74%
Total Assessment$227,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,162+8.0%
2024$9,408+2.5%
2023$9,178+1.3%
2022$9,063+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$515,000

To:

Sq Ft2,814DeedBook 12889, Page 1882

Property Sale

Sale
$60,000

To:

Sq Ft2,814DeedBook 12311, Page 1734

Property Sale

Sale
$310,000

From:

To:

Sq Ft2,814DeedBook 11444, Page 421Recorded7/13/2020

Property Sale

Sale
$159,500
DeedBook 4853, Page 825

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4442, Page 200

Property Built

Built

Year Built: 1965