Skip to content

22 Dartmouth RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
Jun 20, 1988

Property Information

Block338.24
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM203

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,434
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,800
28%
Improvement Value:$145,700
72%
Total Assessment$202,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,029+6.1%
2024$8,509+2.5%
2023$8,300+1.3%
2022$8,197+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$124,000

To:

Sq Ft2,434DeedBook 4302, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1965